Policjanci z CBŚP oraz z Wydziału Kryminalnego z Lubina zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę i skonfiskowali blisko pięć kilogramów marihuany. Plantator uprawiał rośliny na swojej posesji, a plantacja była usytuowana wewnątrz budynków. Mężczyzna nie tylko jednak uprawiał, ale równie przetwarzał konopie indyjskie i posiadał rośliny zarówno w fazie wzrostu, jak i już zebrane, wysuszone i rozdrobnione. Obecnie znajduje się w areszcie, a śledztwo przeciwko niemu prowadzi lubińska prokuratura.

Policja na plantacji marihuany

Oddział funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji ze wsparciem Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy przeprowadzili na jednej z posesji w gminie Rudna akcję operacyjną. Celem operacji było schwytanie na gorącym uczynku domniemanego plantatora konopi indyjskich i w jej trakcie zatrzymano 34-letniego mężczyznę, a przy tym właściciela posesji prowadzącego nielegalną uprawę oraz przetwórstwo zakazanych roślin.

Zobacz również nasze poradniki:

Policjanci odkryli w jednym z pomieszczeń rośliny w fazie wzrostu, których wysokość dochodziła do 160 cm, a do umożliwienia hodowli plantator skonstruował specjalną instalację grzewczo-oświetleniową. Nie był to jednak koniec odkryć, gdyż w kolejnych pomieszczeniach znaleziono rośliny ścięte i w trakcie suszenia oraz, co jest tutaj dosyć istotne, również już wysuszone i rozdrobnione, popakowane w foliowe torebki.

Konsekwencje znaleziska

Ze wstępnych ustaleń wynika, że z odkrytych roślin można wyprodukować ok. 4.7 kg marihuany, której wartość na nielegalnym rynku wynosi w przybliżeniu 180 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie aresztowany decyzją sądu na razie na 2 miesiące, a śledztwo w sprawie plantatora i jego nielegalnej działalności wszczęte zostało przez prokuraturę w Lubinie.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Obecnie śledczy zajmują się wyjaśnianiem wszystkich aspektów sprawy oraz zapewne powiązań aresztowanego mężczyzny ze światem przestępczym. Według Kodeksu Karnego za ujawnione podczas przeszukania rośliny oraz prowadzoną wokół nich działalność, 34-latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Kryminalne

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *