Pan Dariusz choruje na nowotwór oraz został skazany na terapię marihuaną. U mężczyzny w 2012 roku wykryto dwa torbiele na szyszynce. Otrzymał wyrok na rok i osiem miesięcy więzienia za posiadanie kilograma suszu marihuany przeznaczonego na terapię własną. Aby móc przeciwdziałać represjom prawnym i karnym człowieka, który walczy o normalny byt, powstałą inicjatywa konferencji prasowe pod pałacem prezydenckim w dniu 16 marca 2021 roku.

Zobacz również nasze poradniki:

Walka z torbielami terapią z marihuaną

W pana Dariusza, po upadku nastąpiło uszkodzenie podstawy czaszki oraz omdlenia. Przewieziony został do szpitala, gdzie zostały zdiagnozowane dwa nowotwory szyszynki. Diagnoza ta była bardzo niepokojąca. Wówczas dowiedziała się z Internetu o właściwościach medycznych marihuany leczniczej oraz rozpoczął swoją relację. Torbiele powodowały utraty przytomności, problemy ze snem, napady lęki czy też zaburzenia odżywiania. Jednak dzięki terapii z wykorzystaniem marihuany, chory spokojnie mógł pracować, jak i także funkcjonować. Nie musiał się obawiać omdlenia niespodziewanego.

Zaczął kupować susz nielegalnie od dilerów miejscowych, płacąc pieniądze niemałe za produkt naprawdę słabej jakości, który nie był skuteczny wystarczająco. Po tym jak udało mu się trafić na ofertę suszu o dobrej jakości, postanowił zrobić zapas roczny lekarstwa po cenie hurtowej. Niestety o wszystkim się dowiedziała policja, która to zorganizowała obławę na pana Dariusza.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Skazany na terapię marihuaną

Po obławie w roku 2016 przez policję, pan Dariusz trafił na 72 godziny do aresztu. Zostało wszczęte postępowanie. Po czterech latach rozpraw o posiadanie kilograma suszu, Sąd Okręgowy w Kielcach orzekł wyrok roku i ośmiu miesięcy więzienia. Jednak sąd nie uwzględnił posiadania suszu na własny użytek, ani żadnych innych łagodzących okoliczności. Został potraktowany jak przestępca. Chory jest także jedynym żywicielem rodziny. W końcu dokonano sprawiedliwego wyrobu. Była to pierwsza taka sytuacja.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kraj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *