Okazało się, że Paweł Kukiz odbędzie kolejną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim – prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z polityków ugrupowania Kukiz`15 zdradził, jakie kwestie poruszą liderze obu ugrupowań.

Projekt antykorupcyjnej ustawy, ewentualna zmiana ordynacji wyborczej oraz przepisy wprowadzające sędziów pokoju to między innymi te tematy, które omówili na swoim ostatnim spotkaniu Jarosław Kaczyński oraz Paweł Kukiz. Lider ugrupowania Kukiz`15 przyznał, że jeszcze w tym tygodniu zamierza dokończyć rozmowę o tych wszystkich kluczowych ustawach.

Zobacz również nasze poradniki:

Produkcja medycznych konopi w Polsce

O kulisach negocjacji oraz postulatach szczegółowych, do których Paweł Kukiz chce przekonać Prawo i Sprawiedliwość poinformował Super Express.Jak zdradził dziennikowi jeden polityk partii rządzącej zostało przedstawionych dokładnie siedemnaście postulatów. Co więcej chcą, aby medyczne konopie produkowane były w instytutach polskich pod kontrolą ścisłą państwa.

Współpracownik Pawła Kukiza przekonuje, że siewne konopie wykorzystać można, na przykład w budownictwie oraz trzeba zdjąć z nich samo odium narkomanii. Uwolnienie konopi siewnych oraz medycznych przynieść miałoby od jednego do dwóch procent więcej w PKB.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Czy Kukiz chce więcej białka polskiego?

Politycy z ugrupowania Kukiz`15 również się odpowiadają za wprowadzeniem tak zwanego „Narodowego Wskaźnika Białkowego”. Chodziłoby w nim o to, aby do pasz wprowadzać sukcesywnie coraz więcej białka polskiego.

Według polityków ugrupowania Kukiz`15, Polska obecnie wydaje około czterech miliardów złotych rocznie na sojową śrutę z Brazylii, Stanów Zjednoczonych czy też Argentyny. Połowę tego już teraz produkować mogą nasi polscy rolnicy. Wydaje się sensownym rozwiązaniem.
Rozmowy pomiędzy liderami ugrupować przybliżyć mają ich do podpisania programowej umowy. Jesteśmy ciekaw jak potoczą się te rozmowy oraz przede wszystkim z jakim efektem się zakończą. Będziemy bacznie się temu przyglądać

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kraj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *