Dobrze zaplanowana akcja

Akcję tą można nazwać zmasowaną akcją funkcjonariuszy CBŚP w województwie śląskim. Funkcjonariuszom udało się zlikwidować dwie plantacje indyjskich konopi. Znajdowały się one w Częstochowie, jak i także w Zabrzu. Jak wynika z mundurowych szacunków można było zebrać z nich plony, które mogły osiągnąć wartość około 3,4 miliona złotych.

Zobacz również nasze poradniki:

CBŚP zdecydowało się przeprowadzić akcję w domu dwukondygnacyjnym na posesji prywatnej orz w gospodarczych pomieszczeniach jednej z firm z siedzibą w Częstochowie. Przejęto ponad tysiąc krzaczków konopi w bardzo różnej fazie wzrostu, jak i także dwanaście kilogramów marihuany już ususzonej.

Z roślin, które zostały zabezpieczone oraz suszu gotowego można by było uzyskać 212 tysięcy handlowych porcji. Takie informacje przekazał nam młodszy aspirant Paweł Żukiewicz z CBŚP.

Marihuana oraz MDMA

Każda z tychże plantacji była wyposażona w sprzęt profesjonalny do uprawy. Mowa tutaj o wentylatorach, lampach, systemach nawadniania, jak i także systemach, które były sterowane możliwie najnowocześniejszą elektroniką. CBŚP na plantacji w Zabrzu zatrzymało jedną osobę, a w Częstochowie cztery osoby. Zatrzymani to mężczyźni w wieku między 41 do 60 lat.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

W miejscu zamieszkania u jednego z podejrzanych mężczyzn policjanci znaleźli również tabletki, które zawierały psychotropową substancję w postaci MDMA. Z kolei na poczet przyszłych kar oraz grzywien u niego zabezpieczono 174 tysięcy złotych w gotówce oraz samochody marki volkswagen oraz audi. Takie informacje dodane zostały przez młodszego aspiranta Pawła Żukiewicza.

Wszystkie cztery zatrzymane osoby za to przestępstwo spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie. Co więcej musimy dodać, że grozi im nawet do piętnastu lat spędzonych za kratkami. Jak skończy się ta sprawa już niedługo się dowiemy. Jest to jednak jedna z największych akcji funkcjonariuszy CBŚP w województwie śląskim oraz także w całym naszym kraju.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kryminalne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *