Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia

We wspólnej akcji policjantów z Kartuz i gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymano w czwartek 18. lutego 2021 roku mężczyznę w wieku 42 lat, uprawiającego na poddaszu swojego domu konopie indyjskie. Mężczyźnie przedstawiono związane z tym zarzuty, czyli uprawę roślin objętych zakazem upraw, za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Zobacz również nasze poradniki:

Wspólna akcja dwóch jednostek policji

Dnia 18 lutego 2021 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wraz z policjantami z wydziału kryminalnego z Kartuz przystąpili do zaplanowanej akcji. Po wejściu na teren posesji na obszarze powiatu kartuskiego, na której miała być według uzyskanych przez śledczych informacji prowadzona być nielegalna hodowla konopi indyjskich, policjanci potwierdzili pozyskane wcześniej informacje. Gdy przeszukano dom jednorodzinny podejrzanego, na jego poddaszu ujawniono na specjalnie przygotowane do uprawy roślin pomieszczenie, w którym znaleziono i doliczono się 168 krzaków konopi indyjskich.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Zatrzymanie podejrzanego

Jak podała w oficjalnym komunikacie KPP w Kartuzach, uczestniczący w akcji policjanci zabezpieczyli rośliny wraz z urządzeniami służącymi do prowadzenia plantacji, a 42-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił na przesłuchanie do policyjnego aresztu

Już następnego dnia, w piątek 19 lutego mężczyzna został przez policjantów doprowadzony do prokuratury, a tam przedstawiono mu zarzut nielegalnej uprawy konopi innych, od legalnej odmiany konopi włóknistych. Z uwagi na rozmiar plantacji, gdyż zabezpieczone przez policję rośliny mogły dostarczyć na rynek poważne ilości ziela konopi, a więc de facto marihuany, podejrzanemu grozi wysoka kara pozbawienia wolności, nawet do do 8 lat. Z uwagi jednak na fakt, że nie był to pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego, kara może zostać jeszcze o połowę zwiększona.

Kartuscy policjanci informują, że zatrzymany mężczyzna ma za sobą odbytą karę więzienia za podobne przestępstwo.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kryminalne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *