Na pewno w pierwszej kolejności, osoby zainteresowane samą uprawą włóknistych konopi muszą zadbać o to, aby obszar zgłaszany był objęty rejonizacją upraw konopnych.

Jak wygląda prawna sytuacja przemysłowych konopie w Polsce?

Osoby, które mają ogromne szczęście i się znajdują na obszarze objętym rejonizacją upraw włóknistych konopi stają przed urzędniczym procesem, którego celem jest uzyskanie zgody właśnie na prowadzenie uprawy konopi. Uzyskanie takowego zezwolenia wiąże się bezpośrednio z całym szeregiem obowiązków, jakich dana osoba musi dopełnić.
Po pierwsze, rolnicy mają jak najbardziej prawo uprawiać konopie wyłączenie z nasion certyfikowanych, za których zakup dołączyć należy do wniosku fakturę. Poza tym, rolnik musi być niekaraną osobą.
Kolejny wymóg to dostarczenie informacji dotyczącej wykorzystania późniejszego zbiorów, zwanego tak zwaną „Umową Kontraktacji”. W przypadku upraw niewielkich, rolnicy jednak mogą wnioskować o samą możliwość uprawy w celu przetworzenia zbiorów w swoim własnym zakresie.

Propozycje Zespołu Parlamentarnego do spraw Legalizacji Marihuany w kwestii włóknistych konopi

Pracami Zespołu Parlamentarnego w zakresie przemysłowych konopi kieruje obecnie posłanka Urszula Zielińska z Lewicy, a do jego propozycji należy pięć postulatów kluczowych. Na pewno postulatem najważniejszym jest wiza wspólna konopnych aktywistów, a więc wyjęcie całkowite przemysłowych konopi z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz jej zastąpienie nową całkowicie Ustawą regulującą przemysłowe konopie w naszym kraju. Kolejny wniosek dotyczy zwiększenia limitu THC z roślin uprawianych z 0,2 procent na 0,3 procent THC.

Równocześnie, posłanki, jak i także posłowie popierający projekt jak najbardziej chcieliby zniesienia obowiązku rejonizacji kontraktacji oraz także rejonizacji upraw. Pochodzą one z czasów planowanej gospodarki i nie znajdują sobie miejsca w obecnym poziomie rozwoju rolnictwa.

Zapowiada się niezwykle ciekawie i interesująco.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Kraj

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *