Po bardzo spektakularnej crowdfundingowej kampanii pod koniec ubiegłego roku, Kombinat Konopny Macieja Kowalskiego przeprowadził następną emisję akcji. We właśnie zakończonej prywatnej ofercie pozyskał prawie pięć milionów złotych od okołu stu inwestorów. Wycena implikowana post-money przekracza pięćdziesiąt milionów złotych. Spółka ma w planach debiut w roku 2022 na NewConnect. Może go poprzedzić jeszcze oferta publiczna w formie społecznościowego finansowania.

Wszystko według planów, a nawet szybciej

Dzięki środkom z poprzedniej rundy spółka rozbudowuje zakład włókienniczy oraz zielarski. Zakupiła już maszyny oraz także urządzenia do przerobu włókna oraz do tego wyposażyła laboratorium. Rozpoczęli także budowę żniwiarki według projektu autorskiego oraz do tego specjalnych suszarni do konopi.

Za kilka miesięcy zostaną także zakończone prace związane z montażem technologicznych linii do przerobu włókna. W harmonogramie inwestycji przewidywano prezentację prototypów oraz także uruchomienie produkcji tekstyliów z konopi pod koniec przyszłego roku. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że una się to zrobić szybciej. Tak przynajmniej uważa prezes Kombinatu Konopnego.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Kombinat Konopny zwiększył ponad dwukrotnie zatrudnienie oraz także potroił sprzedać. Mowa tutaj o zwiększeniu kwoty do 400 tysięcy złotych w pierwszym kwartale tego roku, a więc niemal tyle, ile wyniosły tak naprawdę przychody za cały ubiegły rok.

Kierunek – główny parkiet

Zarząd Kombinatu Konopnego na NewConnect zapowiada debiut w pierwszej połowie 2022 roku. Umożliwi to inwestorom obecnym dokupienie akcji czy też ewentualne wyjście wcześniejsze z inwestycji, a spółce ułatwi pozyskiwanie kolejnego finansowania rozwoju na bardzo korzystnych warunkach.

Jeśli wyniki prac obecnie prowadzonych w następnych obszarach będą obiecujące, jak zapowiadają, to debiut na równoległym rynku będzie poprzedzony emisją serii D na kwotę około dziesięciu milionów złotych na sfinansowanie dalsze rozwoju. Rozważą na pewno skierowanie podobne emisji do społecznościowych inwestorów. Oczywiście, jeśli na to pozwolą prawne warunki.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Biznes

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *