Vabun nadal kojarzy się z markowymi perfumami używanymi przez byłego piłkarza Radosława Majdana.  Jeszcze nie tak dawno firma była bliska branży energetycznej, a dziś kojarzy się z konopiami. Obecnie trwają negocjacje zarządu ze spółką Cosma Cannabis. Jeszcze dekadę temu Majdan reklamował na rynku perfumy pod nazwą Vabun. Od czasu, gdy sprzedał duży pakiet akcji i przestał tym samym być prezesem spółki, firma zmienia oblicze i przechodzi do innej branży.

Miesiąc temu głośno było o zainteresowaniu Vabun energetyką – odnawialnymi źródłami energii. Towarzyszyły temu negocjacje nad przejęciem spółki przez branżę energetyczną. Pomysł spalił jednak na panewce. Podobnie dzieje się teraz, tyle że w innej branży i w negocjacjach z firmą Cosma Cannabis. Radomska firma działa w branży konopi, zarówno medycznych, jak i włóknistych.

Negocjacje Vabun z Cosma Cannabis

Jak poinformował zarząd Vabun podpisano już list intencyjny, wskazujący na to, że negocjacje się rozpoczęły i są w toku. Celem działań jest połączenie majątków Vabun i Cosma Cannabis. Zarządy obu spółek są przekonane, że ten mariaż majątków Vabun i Cosma C. stworzy podmiot, który zyska na rynku mocną pozycję w rozwijającej się branży konopnej. Nowa firma będzie wyposażona w potencjał, który pozwoli jest na optymalną działalność przy niższych niż dotychczas kosztach, jakie spółki ponosiły działając w pojedynkę. Takie stwierdzenie wysłania się z oświadczenia zarządu spółki Vabun.

Obie spółki ustaliły, że 20 kwietnia b.r. zostanie wprowadzone w życie porozumienie, w którym opisane zostaną warunki przejęcia. Procedura potrawa kilka miesięcy i zakończy się 31 sierpnia. Do tej daty Vabun posiada wyłączność do wszelkich transakcji.

Co wiemy o firmie Cosma Cannabis?

Tak naprawdę bardzo niewiele. Firma ma co prawda własną stronę internetową, ale jest na niej bardzo niewiele – tylko adres firmy. Firma zarejestrowała swój biznes dopiero na początku grudnia ubiegłego roku.  Spółkę założyło pięć osób, każda wpłaciła na początek po 10 tys. PLN. Prezes spółki to Piotr J. Stępniewski, który jest także prezesem trzech innych firm Parcel Agency, E-mb i Pet Can Technology.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Biznes

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *