Labocanna to spółka, która jest notowana na NewConnec. Złożyła właśnie ofertę przejęcia HemPoland. Jest to znaczący podmiot w polskim konopnym sektorze. Właścicielem tejże marki jest CannabiGold. Akcje spółki giełdowej bardzo mocno drożeją.

Przejęcie HemPoland poprzez spółkę Labocanna ma być samym początkiem procesu akwizycji na rynku polskim CBD. Firma giełdowa informowała o tym w strategii, która została przedstawiona na samym początku lutego. Zakłada ona inwestycje w trzy spółki do końca bieżącego roku. Pierwsza transakcja sfinalizowana ma być nie później w drugim kwartale bieżącego roku. Fundusze na nabycie HemPoland pochodzić będę z własnych środków oraz także pożyczek, które zostały udzielone przez akcjonariuszy głównych.

Zobacz również nasze poradniki:

Oferta nabycia stu procent udziałów za cenę 5,5 miliona CAD (16 milionów złotych) skierowana została do The Green Organic Dutchan Holdings LTD, który notowany jest na giełdzie w Toronto.

Ta informacja przyjęta została z bardzo dużym zadowoleniem przez inwestorów, a wycena spółki Labocanna dzisiaj wzrosła blisko o pięćdziesiąt procent do ponad dwustu milionów złotych. Łącznie w ciągu roku akcje już wzrosły o ponad 40 000 procent.

Wejście w konopie

Przejęcie zapowiadane wpisuje się świetnie w aktualizacji strategii rozwoju na lata od 2021 do 2025, która to została opublikowana 5 lutego bieżącego roku. Celem jest zbudowanie hubu ekologicznego, który się będzie składał z firm koncentrujących działalność w wielu segmentach konopnego rynku. W tamach całkiem nowej strategii Labocanna przeprowadzić zamierza 2 lub 3 finansowe akwizycje długiem jeszcze w bieżącym roku. Z kolei do końca 2026 roku spółka ta ma w planach przejęcie łącznie nawet do pięciu podmiotów, które działają w konopnej branży.

Spółka jednak dokonała pewnego zwrotu. Jeszcze pod koniec października w strategii na okres 2020 do 2025 zamierzała koncentrować się przede wszystkim na stworzeniu produktu innowacyjnego. Mowa o suplemencie diety w oparciu o marihuanę medyczną, która ma za zadanie wspomagać walkę z chorobą COVID-19. Na ten temat obecnie w samej strategii zaledwie pozostało jedno zdanie.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Zmiany regularne strategii

Musimy także przypomnieć, że konopna działalność jest dla spółki Labocanna jest wciąż czymś nowym, a strategię ta firma zmieniła wielokrotnie ostatnio. Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku zamierzano się skupić na stworzeniu innowacyjnej platformy (sklepu) internetowej na światową skalę. Jednocześnie spółka wówczas była w trakcie zmiany nazwy na – Foxbuy.com, która obecnie jest już nieaktualna, a po tamtejszej strategii już nie ma żadnego śladu.

Przed planami utworzenia internetowego sklepu firma występowała z kolei pod taką nazwą jak – Call Center Tools. Co więcej świadczyła usługi w zakresie samego wsparcia działalności w typie Call&Contact Center oraz także rozwijania narzędzi, które mają na celu służyć zwiększeniu samej skuteczności telemarketingowych działań. Będziemy obserwować tę spółkę.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Biznes

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *