Przedsiębiorstwo CanPoland w mniej niż kwadrans zebrało 4,4 miliona złotych za pośrednictwem platformy crowdfundingowej crowdway.pl. Kwota ma pomóc w spółce w uruchomieniu linii produkcyjnej.

Co zrobiło CanPoland?

CanPoland to polska firma farmaceutyczna. Prowadzi ona handel międzynarodowy medyczną marihuaną. Planuje również otwarcie w Polsce linii produkcyjnej. Inwestorem CanPoland jest TT Pharma Sp. z o.o. (spółka zależna od Pelion SA). Spółka realizuje również przepakowywanie leków i suplementów diety.

Reakcja zarządu na nowych właścicieli

Prawie 600 inwestorów zakupiło w 11 minut 176 tysięcy akcji. Bartłomiej Wasilewski, prezes zarządu a jednocześnie współzałożyciel CanPoland SA dziękował inwestorom za zaufanie. Zarząd czuje dużą odpowiedzialność za sytuację spółki w kontekście tak dużego zainteresowania.

Zobacz również nasze poradniki:

Nagrody dla nowych właścicieli

Im więcej akcji kupił nowy inwestor indywidualny, tym mógł liczyć na większe dodatkowe benefity. Tak więc osoba, która kupiła akcje za co najmniej 500 złotych, ale mniej niż tysiąc złotych mogła otrzymać zniżkę 5% w sklepie. Inwestorzy, którzy wyłożyli więcej niż 100 tysięcy mogą liczyć na lunch z założycielami.

Sytuacja finansowa CanPoland

EBITDA (zysk przed odjęciem odsetek, podatków, amortyzacji) spółki nie wyglądała zachęcająco. Stosunek EBITDA do przychodów netto ze sprzedaży (tzw. marża EBITDA) wynosił -26,5%. Spółka prognozuje jednak, że w kolejnych latach marża EBITDA znacząco wzrośnie. W roku 2021 do 1,2% (czyli o 27,7 p.p.) a w roku 2025 do 26,1% (czyli o 52,6 p.p.). Kluczem do sukcesu ma być chłonny i dopiero rozwijający się rynek oraz niezmieniające się regulacje. Niezwykle istotne ma być również pozyskanie kapitału.

To dopiero początek CanPoland

Zebrana kwota nie będzie potrzebna tylko na linie produkcyjną. Spółka koniecznie potrzebuje maszyn do serializacji do przepakowywania czy adaptacji już istniejących linii. Ponadto spółka musi dokonać rozszerzenia kadr o około 30 osób. Pozyskane środki będą również potrzebne w dłuższej perspektywie.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Plany produkcyjne CanPoland

Spółka planuje jeszcze w tym roku do obrotu 6 produktów opartych na olejach i suszu z różnym stężeniem THC i CBD. Przedsiębiorstwo zamierza samemu realizować cały proces produkcji i dystrybucji. Jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku CanPoland planuje realizację ostatniego etapu instalacji zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Łączny koszt tej instalacji to 1,5 miliona. Jednak to nie koniec planów spółki. Ponadto spółka zakupi za 2 miliony surowiec konieczny do wytwarzania medycznej marihuany.

Będzie IPO?

400 tysięcy z planowanych do pozyskania 7 milionów ma służyć na przygotowanie spółki do wejścia na giełdę pieniężną. Zapewne chodzi o między innymi usługi due diligence a wcześniej rozpoczęcie prac działu prawnego. Pierwsza oferta publiczna zapewne będzie z prospektem emisyjnym, wszak spółka planuje wejście na NewConnect. Publiczna oferta akcji planowana jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału następnego roku.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Biznes

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *