Publiczna oferta akcji Kombinatu Konopnego zakończyła się w astronomicznym tempie. W ciągu zaledwie 38 minut zebrano 4 miliony 200 tysięcy złotych, dzięki inwestycjom ponad 700 firm. Wynik ten przeszedł do historii jako absolutny rekord polskiego crowdfundingu udziałowego.

Serwery samej platformy crowfundingowej crowdway.pl ledwie dotrzymały tempa. Dotychczasowy triumf w tej dziedzinie należał do Wisły Kraków, która na zebranie 4 mln złotych potrzebowała aż 24 godzin. Na swoim profilu w mediach społecznościowych Kombinat Konopny skomentował trafnie tę sytuację, pisząc „Kombinat Konopny 1:0 Wisła Kraków”.

Zobacz również nasze poradniki:

Konopny szlak

Branża konopna to ostatnio jeden z najprężniej rozwijających się biznesów w wielu krajach na świecie. Za wygraną i zaufanie inwestorom podziękował sam prezes Kombinatu Konopnego, Maciej Kowalski, który przez dwa lat w firmie zainwestował niemal 4 miliony złotych.

Jako prekursor konopnego biznesu nad Wisłą jest znany także jako założyciel firmy HemPoland –  jednej z pierwszych spółek w branży zajmującej się produkcją i dystrybucją najwyższej jakości oleju konopnego. W momencie przejęcia przez kanadyjską spółkę wartość firmy wyceniono na aż 100 mln złotych, a sam HemPoland zaistniał jako część globalnego, konopnego holdingu, co pozwoliło mu na uzyskanie miana jednego z liderów branży cannabis.

Biznes przyszłości

Firma, która zajmuje się uprawą, przetwórstwem i produkcją najwyższej jakości wyrobów konopnych, powstała z miłości do konopi. Jak widać 100% zaangażowania, które włożył Kowalski w powstanie Kombinatu Konopnego, przyniosło obfity plon.

Co do samych uprawianych konopi siewnych są one legalnie dozwolone, nie zawierają bowiem psychoaktywnego składnika marihuany, obecnego w innych odmianach. Dzięki temu, że biznes jest dozwolony w świetle prawa, sukces zależy tylko od zaufania inwestorów, zatem wygląda na to, że marzenie Kowalskiego się spełnia.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Środki pozyskane z emisji akcji Kombinatu mają być przeznaczone na dalszy rozwój branży konopnej w Polsce w dwóch formach: na uruchomienie produkcji wyrobów tekstylnych oraz przystępnych cenowo olejków CBD.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Biznes

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *