To, że kaszel po paleniu suszu bądź ziół występuje jest raczej bardzo logiczne. Nie znam tak naprawdę osoby, która po jednym buszku nie musiałaby odkaszlnąć. Trochę lżej jest z waporyzacją. Wówczas inhalujemy się parą, w więc nie powinna powodować aż w takim stopniu kaszlu jak palenie zwykłe, jednak czasami taki odruch jednak może wystąpić. Jak pozbyć się zatem takiego właśnie kaszlu? Przygotowaliśmy poniżej kilka porad, które sami zresztą sprawdziliśmy.

Woda jest musem, przy paleniu oraz przy inhalacji

Nie tylko woda, jest potrzebna do funkcjonowania prawidłowego organizmu, ale także do nawodnienia odpowiedniego. Musimy mieć na względzie, że waporyzacja naprawdę bardzo wysusza przełyk oraz płuca. Niestety ciepła para tak właśnie działa.

Zobacz również nasze poradniki:

Gdy chcemy uniknąć wysuszenia, to musimy pić dwa litry wody minimum każdego dnia. Czasem podczas waporyzacji jest także zalecenie wzięcie kilku łuków wody pomiędzy zaciągnięciem kolejnym. Nawilżenie gardła w takim właśnie przypadku jest niezwykle ważne, dlatego też pamiętajmy o szklance wody na stole podczas sesji.

Znacznie niższa temperatura waporyzacji

Błędem największym podczas waporyzacji jest ustawienie nieprawidłowe temperatury do ogrzewanych ziół/suszu. Musimy mieć o tym troszkę pojęcia, nie trudno w Internecie jest znaleźć porady, które dotyczą tego, jak temperatura oraz dla jakich ziół ona będzie najlepsza, nawet na blogu naszym znajdziecie bardzo obszerny wpis na ten właśnie temat. Bardzo błędne jest stwierdzenie, że im temperatura jest wyższa, tym znacznie więcej aktywnych substancji wydziela się podczas inhalacji.

Tak w żadnym wypadku nie jest oraz nigdy tak nie było. Jeśli waporyzujemy susz na dwieście dwadzieścia stopni i zauważyłeś, że dusisz się, zmniejsz koniecznie temperaturę do 180 do 200 stopni. Zapewniamy, że obniżenie tejże temperatury przyczyni się znacznie do unicestwienia kaszlu nie chcianego. Często właśnie temperatura wysoka jest bezpośrednią przyczyną kaszlu. Obniżające temperaturę przyczyniamy się znacznie do unicestwienia kaszlu niechcianego. Często właśnie temperatura zbyt wysoka to bezpośrednio przyczyna kaszlu.

Wodne filtracje

Jeśli posiadamy waporyzator, który daje nam możliwość podłączenia go do bongosa, bez żadnego zastanowienia powinniśmy z tego skorzystać. Wodne bongo jest naprawdę świętą opcją jeśli mamy problem z przyswajaniem pary suchej bezpośrednio z waporyzatora. Bongo przede wszystkim sprawia, że para wodna jest znacznie chłodniejsza – za tym idzie oczywiście mniej drażliwa dla płuc. Bardziej nawilżona, ponieważ przechodzi bezpośrednio przed wodne filtracje oraz znacznie delikatniejsza dla płuc.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Nie wdychajmy na siłę!

Zostawmy sobie troszkę przestrzeni w płucach. Nie wolno nam oddychać samą parą. Starajmy się brać buszki, żeby zostało w płucach miejsca na powietrze, jest to niezwykle ważne, ponieważ powietrze rozrzedzi dodatkowo ciepłą parę oraz ją ochłodzi.

Podsumowanie

Wszystkiego używać trzeba z głową, nawet takich właśnie rzeczy jak waporyzacja – która po prostu jest zdrowa. Pijmy dużo wody, starajmy się unikać temperatur wysokich waporyzacji oraz jeśli jest to możliwe to zainwestujmy w bongo.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *