Jak wiemy doskonale każdy z waporyzatorów wymaga czyszczenia regularnego. Sprawdza się do tego najlepiej izopropylowy alkohol, który jest bardzo mocnym rozpuszczalnikiem. Jak przy pomocy alkoholu czyścić vaporizer? Które elementy możemy w nim odmaczać, które tylko przecierać, a które z nich w ogólnie nie powinny mieć z alkoholem kontaktu? Tego wszystkiego dowiemy się z tekstu poniżej.

Dlaczego regularne czyszczeni waporyzatora jest takie ważne?

Dlaczego każdy vaporizer bez wyjątku do działania prawidłowego wymaga czyszczenia regularnego? Jest tak między innymi dlatego, że na skutek kontaktu pary ciepłej z elementami chłodniejszymi urządzenia dochodzi do samego zjawiska kondensacji pary, czego jest skutkiem powstawanie lepkich osadów żywicznych.

Problem jest w tym, że w miarę zbierania się w urządzeniu kondensatu, będzie pracować ono coraz mniej sprawnie – na samym początku zmienia się na gorsze sam smak pary, później utrudniony jest także przepływ powietrza. W przypadkach skrajnych zaniedbywanie skrajne czyszczenie może także sprawić, że waporyzator zostanie uszkodzony trwale.

Zobacz również nasze poradniki:

Kondensat zbierający się wewnątrz urządzenia najłatwiej czyści się przy pomocy izopropylowego alkoholu, który rozpuszcza wszelkie zabrudzenia oraz umożliwia także ich bardzo łatwe usunięcie. Jednak problem w tym, że z uwagi na to, że izopropanol jest dosyć silnym rozpuszczalnikiem, nie wszystkie z tych materiałów wszysteki materiały znoszą dobrze przedłużony z nim bezpośredni kontakt.

Które elementy waporyzatora możemy czyścić izopropylownym alkoholem?

Zabrudzenia najłatwiej schodzą, jeśli elementy zabrudzone odmoczone zostaną w izopropylowym alkoholem, przy czym im dłuższe odmaczanie, tym działanie rozpuszczalnika będzie dużo bardziej skuteczniejsze. Bez żadnego problemu możemy odmaczać w tym alkoholu wszystkie elementy stalowe oraz szklane – bez żadnych obaw możemy je zostawić na całą noc w naczyniu z alkoholem.

Wówczas, po wyjęciu ich z alkoholu wystarczy po prostu przepłukać je pod bardzo silnym strumienie wody ciepłej oraz pozostawić do samego wyschnięcia. Przez znacznie krótszy czas w izopropanolu odmaczać można co po niektóre rodzaje plastiku. Mowa tutaj o chłodzących jednostkach vaporizerów Mighty oraz Crafty (oczywiście już po usunięciu wszelkich uszczelek), jednak gdy chodzi o plastik to lepiej po prostu być ostrożnym. Chodzi o to, że „plastik” jest pojęciem bardzo szerokim, w którym się zawierają różnego rodzaju tworzywa sztuczne.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Część z nich odporna jest całkowicie na samo działanie alkoholu (na przykład polietyleny o bardzo wysokiej gęstości, polipropyleny), z kolei część na skutek odmaczania w nim po pewnym czasie może się zacząć rozpuszczać czy też odbarwiać.

Mało kto w ogóle ma pojęcie, z jakim mamy do czynienia typem plastiku, dla bezpieczeństwa polecamy zatem zastosować całkiem inną metodę – jeśli zamiast odmaczania elementy wykonane z tworzywa sztucznego przetrzemy nasączonym wacikiem alkoholem, wówczas naprawdę spokojni możemy być w przypadku plastiku i to każdego rodzaju. Kontakt z alkoholem będzie w zupełności wystarczający, aby móc usunąć zabrudzenie, ale jednak zbyt krótki, aby tworzyło mogło z nim wejść w reakcje, jeśli jest tak naprawdę podane na działanie izopropanolu.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *