Po bardzo krótkim czasie Olivier Veran, minister sprawiedliwości i zdrowia we Francji, podpisał właśnie dekret o rozpoczęciu programu pilotażowego, który pacjentom zapewni bezpłatną marihuanę medyczną.

Początkowo zaplanowano, że uruchomienie nastąpił miało w roku 2020, ale z racji na pandemię koronawirusa przełożone zostało na początek przyszłego roku. Takie informacje tego lata ogłosiło ANSM (Ministerstwo i Francuska Agencja Leków).

Francja prowadzi próbę, aby móc zapewnić trzem tysiącom pacjentom bezpłatną marihuanę medyczną

Pilotaż trwał będzie około sześciu miesięcy. Swoim zasięgiem obejmie około trzech tysięcy pacjentów, którzy cierpią na bardzo poważne schorzenia. Mowa tutaj o epilepsji oraz bólu.

Zobacz również nasze poradniki:

Po wypełnieniu przepisów oraz także opublikowaniu wymagań w tym tygodniu dotyczących aplikacji dla organizacji oraz firm, krokiem następnym jest z kolei wybór dostawców. Dla zainteresowanych termin upływa w dniu 24 listopada.

Chociaż co po niektórzy uważali, że jedną z olbrzymich korzyści tego programu jest to, że tak naprawdę dostawcy mogą być pierwszymi na rynku konopi po legalizacji leku przez francuskie władze, dekret jednak stanowił inaczej.

Będzie to dodatkowo monitorowany ściśle harmonogram, ponieważ dostawcy będą musieli wypełnić cały szereg formularzy oraz także będą oceniani punktowym systemem.

Bezpłatne medyczne konopie od marca przyszłego roku

Pierwsza recepta ma już zostać zrealizowana do końca marca przyszłego roku. Aby zakwalifikować się, w pilotażowym programie wziąć mogliby udział jedynie pacjenci z chorobami oraz schorzeniami wymienionymi w rozporządzeniu. Mowa tutaj o oporny neuropatyczny ból, niektóre lekooporne padaczki, pewne trudne objawy do leczenia w onkologii, które są związane z leczeniem bólu nowotworowego bądź raka, paliatywne sytuacje, spastyczność bolesna spowodowana chociażby rozsianym stwardnieniem czy też innymi patologiami układu nerwowego ośrodkowego.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Według ministerstwa marihuana podawana byłaby pacjentom w postaci olejków z konopi czy też suszonych kwiatów.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Świat

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *