Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma w planach wprowadzić o wiele bardziej łagodniejsze sankcje dotyczące uprawy oraz skupu konopi włóknistych. Dodatkowo Ministerstwo zapowiedziało także wprowadzenie mniejszą ilość ograniczeń administracyjnych z tych związanych.

Propozycje te zostały przekazane przez resort rolnictwa do Ministerstwa Zdrowia. Z kolei teraz Ministerstwo Zdrowia musi zaopiniować postulaty, ponieważ będą one miały ścisły związek z ustawą, która dotyczy przeciwdziałania narkomanii na terytorium Polski. Aczkolwiek wszystko zapowiada się pomyślnie. Jeżeli chodzi o samą kwestię zniesienia obostrzeń to mają one przede wszystkim odnosić się do zniwelowania ograniczeń związanych z monitorowaniem upraw, jak również z samym skupem konopi. Oczywiście wiążą się z tym również inne aspekty, do których należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: kierunki ich zagospodarowania, bądź ustanowienie nowej definicji konopi włóknistych.

Zobacz również nasze poradniki:

Czy przekroczenie normy THC będzie oznaczało jednoczesną utratę upraw?

Otóż, jak informuje Ministerstwo, jeżeli dany plantator przekroczy zawartość 0,2 procent THC w swoich uprawach to w sytuacji, gdy zostanie on skontrolowany będzie taka ewentualność utracenia upraw. Szczególną uwagę rolnicy zwracają więc na ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, która dokładnie określa w chwili obecnej ograniczenia pod względem śladowych ilości substancji psychoaktywnych i podchodzą do tego pomysłu dość sceptycznie.

1% THC w konopiach włóknistych

Oprócz zniesienia obowiązujących restrykcji, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiada również, że zostanie wprowadzony Wspólnotowy Katalog Odmian Roślin Rolniczych konopi, które będą zawierały do 1 procenta substancji psychoaktywnej THC.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Konopie siewne mają przyszłość, ale w chwili obecnej rolnicy podchodzą dość sceptycznie do tego pomysłu

Uprawy konopi siewnych z roku na rok pojawia się coraz więcej. Dla przykładu od 2012 roku ich uprawy wzrosły aż o do ok. 3 tysięcy ha.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Kraj

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *