W najnowszej rozmowie Urszuli Zielińskiej z Polska Agencją Prasową można było usłyszeć deklaracje posłanki KO i Partii Zielonych na temat przyszłości projektów legalizacji marihuany. Trzy projekty przygotowywane właśnie przez zespół parlamentarny mają zostać przedstawione najpóźniej do dnia 20 kwietnia br. Ma to związek z nowo ogłoszonym stanowiskiem Rady Krajowej Zielonych, która stanowczo domaga się legalizacji tej rośliny

Zieloni chcą legalizacji i polskiej marihuany medycznej

W dalszej części rozmowy z PAP Zielińska pełniąca funkcje wiceprzewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany   podkreśliła, że wezwanie do pełnego zalegalizowania marihuany przez Zielonych nie jest niczym nowym. Pierwsze stanowisko w tej sprawie Krajowa Rada Zielonych ogłosiła już w 2016 roku.

Temat powrócił w ubiegły poniedziałek, kiedy to zebrany został zespół parlamentarny ds. legalizacji marihuany, który zadecydował o rozpoczęciu prac  nad projektem ustaw w tej sprawie.

Zielińska podkreśla również, że decyzja o wznowieniu dążeń do legalizacji marihuany podyktowana została coraz gorszym dostępem do polskiej marihuany medycznej, pomimo prawnego przyzwolenia na jej stosowanie. Posłanka zauważa również, że nawet jeśli na rynku znajduje się marihuana o przeznaczeniu medycznym, to pochodzi ona z importu i jest niezwykle droga, co uniemożliwia chorym korzystanie z niej. Sytuacja ta zrodziła pomysł o rozpoczęciu produkcji polskiej marihuany medycznej.

Zobacz również nasze poradniki:

Absurdy wynikające z braku legalizacji

Na pytanie PAP o podejście posłanki do obecnych kar za posiadanie marihuany Zielińska wypowiada się krótko, stwierdzając, że absurdem jest zatrzymywanie młodych ludzi za niewielkie ilości substancji zakazanych. Jej zdaniem polska policja powinna zajmować się poważniejszymi przestępstwami niż ściganie za posiadanie marihuany, która jej zdaniem, jest mniej szkodliwa niż alkohol czy tytoń.

Zielińska widzi również ogromne niebezpieczeństwo wynikające z braku dostępu do legalnej marihuany. Chodzi tutaj o nielegalne i niepewne źródła, z których młodzi kupują marihuanę. Produkty takie są całkowicie niekontrolowane i w żaden sposób nieprzebadane. Dodatkowo kupując z nielegalnych źródeł ludzie wspierają działalność przestępczą i ganki a przecież pieniądze te mogłyby trafić do skarbu państwa, tak jak w przypadku akcyzy za papierosy i alkohol.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Trzy projekty w sprawie legalizacji

Posłanka poinformowała również, że w proces tworzenia trzech projektów ustaw zaangażowane są również Beata Maciejewska, która jest przewodniczącą zespołu oraz druga wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak. Każda z posłanek ma zająć się odrębną kwestia w obrębie problemów z legalizacja marihuany. Beata Maciejewska pracować będzie nad projektem dotyczącym depenalizacji posiadania nieznacznych ilości marihuany przeznaczonej na użytek własny. Urszula Zielińska pracować będzie nad przepisami dotyczącymi konopi siewnych a Paulina Matysiak nad projektem w sprawie marihuany medycznej. Prace mają zakończyć się najpóźniej do 20 kwietnia.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
1
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kraj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *