Piwo Buh, czyli nowy biznes Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota już w sklepach Żabka!

Pierwszy produkt spółki akcyjnej Przyjazne Państwo, założonej przez Kubę Wojewódzkiego i Janusza Palikota, jest już dostępny w wybranych sklepach sieci Żabka. To piwo Buch – zapowiadane w październiku piwo z olejami CBD, czyli z zawartością związków pochodzących z konopi. Oficjalna promocja produktu rusza już 7 stycznia.

Wojewódzki, Palikot i ich nowa firma Przyjazne Państwo

Pod koniec października podczas wideokonferencji Kuba Wojewódzki oraz Janusz Palikot ogłosili swoją nową inicjatywę. W ramach spółki akcyjnej „Przyjazne Państwo” będą zajmowali się produkcją napojów alkoholowych i bezalkoholowych z dodatkiem CBD. Pierwszym produktem jest piwo Buch, który pojawił się już w sprzedaży i można go znaleźć w wybranych sklepach sieci Żabka Polska. W przyszłości będzie dostępny również w lokalach Kuby Wojewódzkiego.

„Buch. Uwolnij bucha”

Hasła reklamowe najnowszego produktu Wojewódzkiego i Palikota to „Rewolucyjne piwo kraftowe” i „Buch. Uwolnij bucha”. Półlitrowa butelka Bucha zawiera 5 procent alkoholu oraz pół grama suszu konopnego. Na plakatach promujących alkohol znajduje się jednak Buh Pils, podczas gdy w Żabkach znajdziemy jedynie piwo Buh.
Oficjalnie komunikacja Buha – pierwszego produktu Przyjaznego Państwa ma ruszyć już 7 stycznia. Wiadomo, że w reklamie piwa wystąpi nie tylko sam Kuba Wojewódzki, ale także aktorka Katarzyna Warnke. Warnke w swoich social mediach zamieściła plakat z kampanii, który już od kilku dni szeroko krąży po internecie. Tomasz „Waciak” Wójcik jest zaś osobą odpowiedzialną za logo oraz komunikację wizualną.
Kuba Wojewódzki jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, od wielu lat prowadzi swoje talkshow „Kuba Wojewódzki” w TVN, którego następny sezon, jak już wiadomo, jest zaplanowany na wiosnę tego roku. W 2018 wydał swoją autobiografię o tytule „Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia”. Od 2019 r. razem z Piotrem Kędzierskim współprowadzi także audycję pod nazwą „Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski” w Newonce.radio. Znany jest też z promowania od lat sieci Play oraz w reklamach Oranżady Hellena. Jako przedsiębiorca jest właścicielem sieci lokali gastronomiczno – rozrywkowych „Niewinni Czarodzieje” w Warszawie, Wrocławiu, a już niebawem także w swojej ukochanej Gdyni. W lutym 2020 roku Kuba Wojewódzki oraz były szef PR Polsatu Konrad Stachurski uruchomili agencję influencer marketingu, która ma reprezentować w social mediach aktorów i celebrytów.
Janusz Palikot to były polityk i poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Obecnie przedsiębiorca, biznesmen, który działa w branży alkoholi od 30 lat. W przeszłości posiadał już firmy produkujące wina musujące oraz napoje wysokoprocentowe tj. Wódka Żołądkowa Gorzka. W 2018 roku odkupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek w Tenczynku. Jest również właścicielem m.in spółki Tenczynek Bezalkoholowe, Tenczyńska Okowita i Alembik Polska. To on będzie zajmował się sprawami finansowymi spółki Przyjazne Państwo.
Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kraj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *