Konopie i ich użycie na świecie

W ostatniej dekadzie obserwuje się wzrostową tendencję, jeśli chodzi o liczbę krajów, w której dozwolone jest stosowanie marihuany leczniczej jako środka przeciwbólowego. W grupie krajów, w których konopie są dozwolone, znajduje się Kanada, niektóre stany w USA, a także RPA, Urugwaj czy Gruzja. Niestety w większości krajów Europy marihuana jest wciąż nielegalna, choć jej użycie nie jest karalne w świetle prawa.

Marihuana w medycynie

Marihuana jest środkiem leczniczym, którego użycie jest coraz bardziej powszechne w medycynie do uśmierzania bólu. Wielu lekarzy i pracowników służby zdrowia nawet w krajach, gdzie użycie konopi do celów medycznych jest dozwolone, wybiera jednak tradycyjne środki do walki z bólem, obawiając się użycia marihuany. Należy mieć nadzieję na to, że wraz z postępującą legalizacją konopi indyjskich ta sytuacja się zmieni.

Zobacz również nasze poradniki:

Medyczna marihuana a leczenie stomatologiczne w USA

Konopie są przełomowym środkiem przeciwbólowym także w leczeniu stomatologicznym. Według słów eksperta w dziedzinie farmakologii stomatologicznej, dra Toma Viola, który wypowiedział się na łamach portalu Dentistry IQ, marihuana obecnie stosowana w medycynie wykazuje nawet trzykrotnie silniejsze działanie przeciwbólowe niż środek, który był stosowany w latach 70. i 80. Nowsze odmiany konopi charakteryzują się bowiem innymi właściwościami, co także sprawia, że u pacjentów regularnie zażywających marihuanę nie sposób wyczuć jej zapachu przez lekarzy. Istotnym problemem jest także brak jasnych wytycznych co do dawkowania marihuany przy jej użyciu jako środka przeciwbólowego nie tylko w medycynie, ale także w stomatologii. Dlatego też dr Viola nawołuje dentystów do gruntownego sprawdzenia właściwości danego gatunku konopi, które zalecają jako środek leczniczy swoim pacjentom. Dlaczego?

Marihuana a bezpieczeństwo dla zdrowia

Badania przeprowadzone pod kątem wpływu marihuany na funkcjonowanie organizmu człowieka wykazały, że stosowana jako środek przeciwbólowy może wpływać na podniesienie poziomu ciśnienia we krwi oraz tętna. Przy jej użyciu może się także okazać, że środki znieczulające stosowane miejscowo mogą okazać się nieskuteczne. Innymi skutkami ubocznymi, o jakich należy powiadomić pacjenta, są suchość w jamie ustnej, większy apetyt, a także zmiany w zachowaniu, np. niekontrolowane uczucie radości. Marihuana może także przyczyniać się do rozwoju niektórych schorzeń typu grzybica, próchnica czy wirusy jamy ustnej, a nawet stanów nowotworowych nie tylko jamy ustnej i gardła, ale także głowy czy szyi.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Lepiej diagnozować niż leczyć

Warto mieć na uwadze, że przedłużający się ból czy to zęba czy głowy (jako efekt stanu zapalnego w jamie ustnej) powinien nas skłonić do konsultacji z lekarzem. Błędem jest regularne stosowanie tych samych dawek leków przeciwbólowych, ponieważ niwelują one objaw fizyczny, nie lecząc przyczyny bólu. Jednocześnie pogarszają one stan naszego zdrowia (wątroby, nerek), a po pewnym czasie stosowania przestają przynosić pożądany efekt.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Świat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *