To, że rok 2020 był dziwny i ciężki to fakt, do którego nikogo nie trzeba przekonywać. Zdominowanie 2020 przez wybuch pandemii wywołanej nowym koronawirusem, odbiło również pozytywne piętno na rynku handlu konopiami indyjskimi w Stanach Zjednoczonych, który podczas pandemii rozkwitł.

Należy zauważyć, że marihuana medyczna jest legalna w 37 stanach USA, a marihuana rekreacyjna przeznaczona dla dorosłych została zalegalizowana w 15 stanach.

Wzrost sprzedaży marihuany w USA w 2020 roku

W 2020 roku dorośli Amerykanie przeznaczyli prawie 18 miliardów dolarów na zakup konopi indyjskich zarówno tej przeznaczonej do celów medycznych jak i rekreacyjnych.

Kwota ta jest o 65% większa niż w roku 2019. Na zakup marihuany w 2019 roku przeznaczono dokładnie 10,7 miliarda dolarów, w 2020 roku kwota ta zwiększyła się o kolejne 7,2 miliarda dolarów i wyniosła 17,9 miliarda dolarów.

Zobacz również nasze poradniki:

Jak pandemia wpłynęła na handel marihuaną

W momencie rozszerzenia się pandemii na terytorium Stanów Zjednoczonych, przedstawiciele branży konopnej martwili się, że również ich biznes objęty zostanie restrykcjami, wskutek czego nastąpi całkowite zamknięcie tej gałęzi handlu.

Na szczęście dla nich, gubernatorzy większości stanów, w których marihuana jest legalna, uznali marihuanę za produkt pierwszej potrzeby, dzięki czemu sklepy oferujące ją mogły pozostać otwarte dla kupujących.

Dodatkowo na wzrost sprzedaży wpływ miała szybka reakcja przedsiębiorców, którzy na restrykcje wprowadzone w USA odpowiedzieli, udostępniając swoim klientom możliwość składania zamówień online, odbieranie ich przed sklepem lub za pośrednictwem bezpośredniej do dostawy do domu zamawiającego.

Branży konopnej niestraszny lockdown

Ciekawa sytuacja miała również miejsce w stanie Massachusetts gdzie w kwietniu, za sprawą decyzji gubernatora, tymczasowo zamknięto sklepy detaliczne z marihuaną.

Mimo tego sprzedawcy odnotowali wzrost sprzedaży wynoszący 75% w porównaniu z rokiem 2019! W stanie Massachusetts branża konopna w 2020 roku wygenerowała przychód o łącznej wartości 700 milionów dolarów.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Przeciętny Amerykanin przeznaczył nawet do 40% więcej na zakup marihuany w 2020 roku

Według badań przeciętny Amerykanin w 2020 roku na marihuanę przeznaczył od 25% do nawet 40% więcej środków niż w 2019.

Możliwe, że z racji niepewnej sytuacji epidemiologicznej, duży wpływ na pozostawianie większej ilości pieniędzy w aptekach i sklepach detalicznych, miało robienie większych zakupów „na zapas” w obawie przed całkowitym zamknięciem branży lub zmniejszoną dostępnością konopi spowodowaną pandemią.

Wszystkiemu winny stres

W październiku przeprowadzone zostały badania na grupie ponad 2000 Amerykanów. Ich wynik nie powinien budzić żadnego zdziwienia. Okazało się bowiem, że aż 72% wszystkich badanych podało pandemię COVID-19 jako największą przyczynę stresu w roku 2020, aż 40% wymieniało marihuanę jako główne narzędzie walki ze stresem.

37% używało w tym celu produktów zawierających CBD, a 29% używało w celu obniżenia poziomu stresu marihuany.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Świat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *