Projekt konopnych ustaw, nad którymi pracuje zespół sejmowy do spraw legalizacji marihuany, gotowe mają być 20 kwietnia. Obecnie trwają społeczne konsultacje. Autorzy odeszli od pomysłu zalegalizowania użycia rekreacyjnego marihuany, tłumacząc, że temu nie sprzyja polityczny klimat. Postulować teraz będą depenalizację. Dlaczego?

Prace parlamentarzystów nie tylko się skupiają na marihuanie do rekreacyjnego użytku. Korzystanie z medycznej marihuany jest w Polsce dozwolone od toku 2017, jednak produkcja z takim przeznaczeniem jest wciąż niedopuszczalna, co chcą posłowie zmienić. Pracują także nad samą liberalizacją przepisów, które dotyczą upraw konopi w przemysłowych celach.

Wypracowane założenia przez zespół każdej z trzech ustaw teraz analizują inne podmioty w ramach społecznych konsultacji, które się odbywają pomiędzy 18 stycznia a 12 lutego. Posłowie je rozesłali między innymi do organizacji, które zajmują się narkotykową polityką, prozdrowotnych organizacji, producentów siewnych konopi, branżowych organizacji, pielęgniarek, lekarzy, samorządowców czy też instytucji państwowych, na przykład Polskiej Izby Handlowej. Kształt ostateczny projektów ustaw poznamy w dniu 20 kwietnia. Na termin złożenia w Sejmie wszelkich wyników prac posłowie wybrali specjalnie Światowy Dzień Marihuany.

Zobacz również nasze poradniki:

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kraj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *