Ruszają zapisy

Ruszyły właśnie zapisy do poradni prywatnej, która będzie się opiekowała pacjentami, którzy są zainteresowani terapią z wykorzystaniem konopi leczniczych. Jest ona głównie stosowana przy bólach różnego rodzaju, nowotworach oraz także spastycznością mięśni.

Pierwsi pacjenci zostaną już przyjęci na dniach, ponieważ rejestracja ruszyła. W poradni będą przyjmować różni specjaliści. Będą to specjaliści z zakresu neurologii, reumatologii, onkologii oraz psychiatrii. Kadra medyczna miała już wcześniej pod opieką pacjentów, którzy stosowali terapię na bazie medycznej marihuany. W związku z tym uznano, aby zrobić coś więcej. Chodzi o nic innego jak o pomoc pacjentom w ich różnych dolegliwościach. Nie tylko mowa i uśmierzaniu bólu, ale także poprawie komfortu życia. W poradni zostanie zapewniona profesjonalna opieka medyczna w ramach konopnych terapii. Takich miejsc jest bardzo mało.

Poradnia leczenia medyczną marihuaną będzie działać w Lublinie w Centrum Medycznym „Przyjaźni”. Jest to pierwsza poradnia prywatna w tym mieście. Najczęściej z terapii na bazie medycznej marihuany korzystają pacjenci, którzy się zmagają z bólem różnego rodzaju. Może to być migrena, ból po urazie czy też bóle menstruacyjne. Do takowych terapii kwalifikują się także osoby ze spastycznością, na przykład z padaczką lekooporną, stwardnieniem rozsianym czy też osoby z reumatoidalnym zapaleniu stawów. Kolejną z grup są pacjencji onkologiczni. Marihuana medyczna pomaga w zwiększeniu apetytu, zmniejsza wymioty, zmniejsza nudności oraz uśmierza ból.

Cennik

Medyczna marihuana jest wytwarzana z kwiatów indyjskich konopi oraz siewnych, które są uprawiane w hodowlach specjalnych, a ich przetwarzanie do medycznego użytku podlega wymogom bardzo surowym jakości oraz wytycznym Unii Europejskiej. Konopie zawierają kannabinoidy, jak na przykład CBD czy też THC, które wykazują biologiczne działanie. Konopie jeszcze mają inne substancje o przeciwzapalnym działaniu oraz przeciwbólowe.

Pierwsza wizyta w tej poradni przy ulicy Przyjaźni 13 w Lublinie to koszt 250 złotych. Każda kolejna 180 złotych. Porada konopnego konsultanta wynosi 99 złotych. Marihuana jako lek przepisywana może być wyłącznie na podstawie recepty na znieczulające środki wydanej przez prowadzącego lekarza. W Polsce możliwe to jest od roku 2017. Jednak dopiero w roku 2019 do naszego kraju dotarła pierwsza dostawa medycznych konopi. W ciągu dwóch lat Polacy kupili około 150 kilogramów suszu w medycznych celach.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Musimy zaznaczyć, że jest to wspomagająca terapia, dzięki której leczyć możemy objawy, które towarzyszą chorobie. Mowa tutaj o bólu czy też spastyczności, a nie samych schorzeń. Jednak po fali bardzo dużego zainteresowania, zauważamy również spadek chętnych. Aczkolwiek każda poszukująca osoba recepty na medyczną marihuanę może otrzymać ją zgodnie ze wszelkimi wskazaniami. Pomimo wszystko, nie ma tychże osób tak dużo, ponieważ barierę stanowi sam koszt zakupu, ponieważ produkt w Polsce nie jest niestety refundowany.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kraj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *