W ramach Programu Konopnego niedawno odbył się pokaz zbioru konopi włóknistych, jak i także oleistych przy pomocy maszyn, które były opracowane przez Instytut Włókien Naturalnych oraz Roślin Zielarskich. W ramach programu zostały także przedstawione najciekawsze odmiany konopi oraz także ich agrotechnika.

Zobacz również nasze poradniki:

Program Konopny

Sam program rozwija się niezmiernie dynamicznie, a rolnicy współpracujący z Instytutem mają pewność zbytu nasion z plantacji zakontraktowanych, wsparcie techniczne oraz także wsparcie agrotechniczne. Techniczne, bowiem Instytut dysponuje kilkoma maszynami do dwuetapowego zbioru, które zostały wyprodukowane we współpracy z firmą Fugor Sp. z o.o. Sam pokaz koszenia konopi z odmiany Henola był celem spotkania sierpniowego zorganizowanego przez Instytut w Kostusinie.

Rośnie zainteresowanie uprawą konopi

Pokaz miał oczywiście miejsce na polach rolnika, który to po raz pierwszy się zdecydował na uprawę przemysłowych konopi. Plantacja, która ma powierzchnię około 2,35 ha założona została na glebie klasy IVa, o pH wynoszącym 6,8. Siew na głębokość trzech centymetrów, w rozstawie czterdziestu pięciu centymetrów oraz w ilości dziesięciu kilogramów/ha został przeprowadzony 18 kwietnia bieżące roku siewnikiem o nazwie Polonez. Dynia jadalna była przedplonem, a z kolei przedsiewne nawożenie to 500 kg/ha Polifoski 6 oraz 200 kilogramów/ha saletrzaku. Po siewie zostało przeprowadzone odchwaszczanie. Dokładnie był to herbicyd Boxer 800 EC. Z kolei w czasie wegetacji konopi dolistne nawożenie siarczanem magnezu z dodatkiem kilku mikroelementów.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Na pokazie kameralnym udział brali przedstawiciele Programu Konopnego, którzy zajmują się doradztwem agrotechnicznym oraz kontraktacją, hodowcy konopi oraz oczywiście rolnicy już uprawiający konopie czy też tacy, którzy byli zainteresowani potencjalnie wprowadzeniem tej jakże niezwykle ciekawej rośliny do płodozmianu. Pokaz naprawdę był bardzo ciekawy i przeprowadzony bardzo profesjonalnie.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Kraj

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *