Dyskusje dotyczące marihuany

Odbyło się tak naprawdę wiele dyskusji na temat tego, czy marihuana pomóc może w leczeniu osób, które są uzależnione od alkoholu. Chociaż każdy człowiek jest inny, to nowe badania potwierdza sam pogląd, że używanie indyjskich konopi się wiąże ze znacznym spadkiem spożycia alkoholu przez alkoholików.

Zobacz również nasze poradniki:

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Addiction. Zostały przeprowadzone przez University of Colorado w Boulder oraz przez Colorado State University. Badania ujawniają związek, o którym wiele osób doskonale wie, ale którego nie potwierdziła jeszcze nauka. W kilku badaniach wczesniejszych sprawdzono, czy konopie działają jako substytut czy też uzupełnienie alkoholu i przyniosły jak dotąd wyniki bardzo mieszane. Odkrycia, które płyną z badania tego są uzupełnieniem tejże wiedzy. Dostarczają naprawdę mocnych dowodów na to, że indyjskie konopie działać mogą jako lek dla osób, które pragnąć ograniczyć spożycie alkoholu.

Używanie marihuany oraz alkoholu przez leczone osoby

Badanie, które przeprowadzone zostało dotyczyło 96 różnych osób, które używały indyjskich konopi i zapisane były w programie leczenia alkoholizmu. Badanie odkryli, że w dniach, w których ankietowani spożywali konopie, spożywali o wiele mniej alkoholu. Trend obecny był niezależnie od tego, czy dana osoba była użytkownikiem rzadkim konopi indyjskim czy też użytkownikiem intensywnym. Jeśli badani używali konopi indyjskich, to spożywali zwykle mniej alkoholu.

W grupie osób badanych, około 29 procent piło o wiele mniej drinków i byli oni 2,06 razy mniej narażeni na upijanie się w dniach, w których używali indyjskich konopi, w porównaniu z dniami, w którym nie używali indyjskich konopi. Wzorce te zaobserwowano zarówno u mężczyzn, jak i także kobiet oraz także w grupach, które rzadko używały indyjskich konopi.

Osoby pijące intensywnie oraz zaangażowane w leczenie alkoholizmu, które także używają konopi, wydają się zwiększać znacznie spożycie indyjskich konopi w dniach, w których ogranicza się spożycie alkoholu.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Te sam zespół badawczy w ubiegłym roku przedstawił wyniki badań podobne, które przedstawił bezpośrednio na łamach Research Society on Alcoholism. Poza tym, aby to potwierdzić dodatkowo, dane z trendów ogólnostanowych pokazują, że sama sprzedaż alkoholu spada zwykle w obszarach, w których marihuana się stała legalna. Inne badanie przeprowadzone zostało oraz opublikowane przez naukowców bezpośrednio z Harvardu oraz zostały opublikowane w zeszłym miesiącu. Pod koniec zeszłego roku, wykazało, że kiedy ludzie młodzi zmuszani są do odstawienia marihuany, są skłonni bardziej do picia alkoholu.

Chociaż konieczne jest samo przeprowadzenie dalszych badań i nie każdy odpowiedzialnie może używać takich substancji jak konopie indyjskie podczas leczenia alkoholizmy, to danej te mogą mieć naprawdę spory wpływ na proces wychodzenia z alkoholizmu wśród uzależnionych osób. Musimy przyznać, że wyniki badań są zaskakujące.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Aktualności

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *