Przeprowadzone badanie

Niedawne badanie, które dotyczyło skuteczności używania indyjskich konopi przez pacjentów z chorobą PD (Parkinsona) wykazało, że konopie, które są bogate w THC redukują skutecznie wszelkie objawy choroby. Wynik również pokazują, że w medycznej literaturze brakuje informacji na temat samej skuteczności przeróżnych metod oraz także form stosowania marihuany w łagodzeniu objawów tejże choroby. Naukowcy stwierdzili, że jest to badanie w zasadzie największe, które analizuje skuteczność marihuany w leczeniu Parkinsona.

Badanie zostało opublikowane w Journal of Parkinson’s Disease. Przeprowadzone one zostało w Niemczech, gdzie w roku 2017 została zatwierdzona możliwość leczenia marihuaną medyczną dla pacjentów z dosyć ciężkimi objawami choroby Parkinsona, gdy inne terapie nieskuteczne były czy też leki nietolerowane były przez pacjentów. W takowych przypadkach pacjenci mają możliwość otrzymania specjalnej refundacji na lek.

Zobacz również nasze poradniki:

Pomimo tego, że w Niemczech jest dostępnych wiele produktów oraz odmian konopi indyjskim jest dostępnych dla pacjentów, to brakuje badań kontrolowanych klinicznie, które dotyczą skuteczności leczenia konopiami objawów Parkinsona. Nie jest także jasne, które objawy leczyć lepiej przy pomocy konopi czy też niektóre preparaty z konopi są o wiele bardziej skuteczne lub też, które metody konsumpcji są preferowane przez pacjentów.

Szybkość działania konopi medycznych w łagodzeniu objawów choroby Parkinsona

Naukowcy przeprowadzili ankietę ogólnokrajową, umieszczając opracowany samodzielnie kwestionariusz w numerze takiego czasopisma jak Niemieckie Stowarzyszenie Parkinsona z marca 2019 roku. Następnie przekazali go pacjentom wybranym, którzy ich poradnie odwiedzili w okresie od 4 marca do końca kwietnia.

Wspomniany kwestionariusz zawierał 16 kategorii oraz dwadzieścia pięć pytań. Przy czym ostatnie się skupiały na demograficznych danych, wiedzy pacjentów na temat używania indyjskich konopi w leczeniu Parkinsona, doświadczeniach, które są związane z używaniem konopi oraz także skuteczności indyjskich konopi w łagodzeniu wszelkich objawów choroby.

Spośród dokładnie 24 000 kwestionariuszy rozesłanych, autorzy otrzymali dokładnie 1126 kwestionariuszy wypełnionych, a pacjenci, którzy się zdecydowali na wypełnienie formularza objęcie zostali badaniem.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Oceniono w sumie 1348 uczestników, z czego 54,6 procent stanowili mężczyźni, 45,2 procent kobiet, a 0,1 procenta nie udzieliło odpowiedzi dotyczącego pytania o płci. Wiek średni wszelkich badanych wynosił 71,6 lat, a czas średni trwania choroby to 11,6 lat.

Użytkownicy indyjskich konopi stanowili 15 procent wszystkich uczestników badań, z czego 13,9 procent to użytkownicy regularni, 32,2 procent to okazjonalni użytkownicy, a 42,6 procent próbowało tylko raz konopi. 11,4 procent ankietowanych nie udzieliło na to pytanie odpowiedzi. Użytkownicy konopi średnio było o 5,6 lat młodsi, a niżeli osoby nieużywające. Musimy przyznać, że badanie to było przeprowadzone niesamowicie dokładnie.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Aktualności

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *