Po dłuższej, wymuszonej epidemią koronawirusa przerwie, stowarzyszenie Wolne Konopie wraca ze swoją inicjatywą. Stowarzyszenie już latem zeszłego roku planowało ruszyć z akcją depenalizacji konopi, lecz plany skutecznie pokrzyżowała walka z pandemią. Obecnie na profilu facebookowym pojawiła się informacja, że akcja zbierania podpisów na nowo rusza latem.

Cele projektu

W związku z niespodziewanym pojawieniem się COVID-19 stowarzyszenie musiało odłożyć swoje plany na bliżej nieokreślony czas. Teraz gdy liczba zachorowań maleje, Wolne Konopie ponowiły próbę zbiórki 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem. Założenia pozostają jednak takie same jak w zeszłym roku. Inicjatywa zakłada możliwość powrócenia do stanu, jaki miał miejsce przed 2001 rokiem. Jest to możliwość posiadania do 30 gramów marihuany dla własnych celów oraz uprawa maksymalnie do czterech krzewów konopi indyjskich również na własny użytek w ramach swojego gospodarstwa domowego.

Zobacz również nasze poradniki:

Coraz większa aktywność

Ilość zwolenników inicjatywy cały czas się zwiększa. Do tej pory już trzy tysiące osób zgłosiło się do chęci zbierania podpisów. Również lokale wyraziły ochotę wzięcia udziału, oddając do dyspozycji stowarzyszenia około 400 lokali użytkowych. Na tę chwilę „rekrutacja” nie jest zamknięta, gdyż nadal są poszukiwani chętni do wzięcia udziału w akcji. Wg badań przeprowadzonych w ubiegłym roku – aż 65 procent społeczeństwa jest przeciwna karaniu za posiadanie marihuany, a najbardziej rosnącą grupą zainteresowaną konopiami są ludzie młodzi i seniorzy. Ankietowani nie zgadzają się z obecnym stanem rzeczy w przepisach antynarkotykowych, który wyklucza posiadanie nieznacznej ilości dla własnych celów i karanie więzieniem. Największe zapotrzebowanie na korzystanie z marihuany można jednak odnotować wśród starszego społeczeństwa, które zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z medycznych właściwości konopi.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Lista miejsc do zgłaszania się oraz lokali biorących udział można znaleźć na stronie stowarzyszenia: wolnekonopie.org/spoleczna-inicjatywa/, oraz na ich profilu na Facebooku: facebook.com/WolneKonopie

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Aktualności

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *