Z początkiem tego roku (2021) do UFC dołącza dość znacząca zmiana. Zmiana dotyczy polityki antydopingowej stosowanej wewnątrz samej organizacji UFC. Od tego momentu USADA nie będzie karać swoich zawodników za używanie przez nich marihuany.

Ważna zmiana w regulaminie MMA, w UFC od stycznia 2021

Do czasu wprowadzenia aktualizacji w regulaminie federacji UFC, samo wykrycie stężenia we krwi ─ marihuany u zawodnika. Mówiąc konkretniej, odkrycie obecności w organizmie wykazującego właściwości psychoaktywne THC, uznawano wtedy za naruszenie polityki antydopingowej. Sytuacja uległa diametralnej zmianie od 1 stycznia bieżącego roku.

Zobacz również nasze poradniki:

Ponieważ wszyscy zawodnicy dotychczas byli sprawdzani i testowani  na obecność marihuany w ich osoczu krwi,  w tzw. trybie in-competition. Badania zawodników przeprowadzane były bezpośrednio, czyli w trakcie sportowej rywalizacji.
Jednak od teraz nie będzie już za to żadnej  kary. Jednocześnie brak dalszych konsekwencji oznacza, że musi zostać spełniony tutaj jeszcze jeden warunek. Jest nim brak dalszych dowodów, które wykazały, iż użycie THC nie wpłynęło na zwiększenie możliwości zawodnika oraz jego zwiększonej wydolności organizmu.

Jak wykazały wcześniejsze przeprowadzone badania w 2020 roku, w zdecydowanej większości przypadków tak właśnie też było w czasie wykrycia niedozwolonego wcześniej tego rodzaju sportowego dopingu. 
Toteż dlatego samo uznawanie marihuany za doping jest w dalszym stopniu  dość wątpliwe.

Marihuana jako THC od teraz legalna także w UFC

Marihuana jako THC ma ona liczne zastosowania medyczne, np. leczenie niedowładów mięśni, łagodzenie bólu po operacji, czy wspomagania w terapii dla osób zmagających się z zespołem Aspengera. Nic więc dziwnego, że  oficjalny zakaz jej stosowania wzbudzał ogromne emocje, a także  kontrowersje. Choćby poprzez to, kiedy kolidowało to z jednoczesnym zezwoleniem dla zawodników używania przez nich takich środków jak Xanax czy Ambiena, substancje które  w swoim składzie zawierają tzw.’’ terapeutyczne opioidy’’.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Zresztą sam wiceprezydent federacji UFC,  Jeff  Novitzky osobiście jest zadowolony z powodu wprowadzonych regulacji prawnych w jednej z najsłynniejszych organizacji sportowych na świecie. Co więcej, na każdym kroku odkreśla on, że do zmiany takiej przyczyniły się m.in. obecne i liczne wykonywane naukowe badania.

Dzięki wynikom i końcowym analizom testów klinicznych, sami zawodnicy  mogą teraz używać marihuany w zastępstwie innych medykamentów, oczywiście w celach tylko i wyłącznie leczniczych.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Świat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *