Tilray oraz Aphria, dwoje kanadyjskich największych licencjonowanych producentów konopi, ogłosiło fuzję. Zyski roczne obu tych firm wyniósł 874 mln USD, co przewyższa wyniki finansowe takich liderów w branży konopnej, jak Curaleaf Holdings Inc., czy Canopy Growth Corp.

Fuzja kanadyjskich gigantów konopnych

Umowa dodaje akcjonariuszom Aphria 0,8381 akcji Tilray za każdą posiadaną akcję Aphria, a pozostawia status quo na akcjach Tilray. Firma po połączeniu będzie nosić nazwę korporacyjną Tilray, na giełdzie NASDAQ funkcjonując pod symbolem „TLRY”. Połączona firma po sfinalizowaniu w drugim kwartale 2021 roku fuzji będzie warta ok. 5 miliardów dolarów.

Zobacz również nasze poradniki:

Obecny prezes i dyrektora generalnego Aphrii, Irwin D. Simon informuje, że firma po fuzji będzie zatrudniała ok. 2500 osób, a on sam pozostanie prezesem i dyrektorem generalnym, ale już połączonej firmy. Rada dyrektorów zostanie sformowana zaś z siedmiu obecnych dyrektorów Aphrii oraz dwóch z Tilray, z których jeden jest znany i jest nim obecny dyrektor generalny firmy Brendan Kennedy, a drugi ma zostać wyznaczony.

Właśnie on powiedział w komunikacie prasowym, że obie firmy wykorzystają swoje najmocniejsze strony dla skuteczniejszego zaspokajania potrzeb pacjentów na całym świecie, jednocześnie zapewniając akcjonariuszy o zaspokajaniu również ich potrzeby zysku.

Wyniki finansowe i rynek konopny

Ostatni rok dla obu firm przyniósł łącznie 874 miliony dolarów przychodów brutto. gdyby policzyć połączone siły dochody od sierpnia do października 2020 roku, to byłoby to 17,3 procent udziałów w rynku detalicznym, a to największy z udziałów co dowolnego kanadyjskiego licencjonowanego producenta konopi. Zawarcie umowy musi jednak być sfinalizowane przez organy regulacyjne.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Analitycy prognozują wzrost rynku konopnego z 10,3 mld USD w 2018 r. do 39,4 mld USD do 2023 r., przy rocznym złożonym wskaźniku wzrostu (CAGR) na poziomie 30,7 procenta. Na wzrosty będzie miało wpływ rosnące zastosowanie medyczne konopi indyjskich, a przede wszystkim rozszerzające się legalizowanie zwyczajnej marihuany.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Świat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *