W polskim rządzie wrzało od zawsze – mnóstwo ludzi z różnymi poglądami i podejmowanie jednej wspólnej decyzji nie jest bowiem łatwym wyzwaniem. Wydawać by się jednak mogło, że chociaż w wielu sprawach się nie zgadzają – temat dekryminalizacji marihuany całkowicie zmienia oblicze polskich posłów.

Zobacz również nasze poradniki:

Nadchodzące zmiany, czyli posiedzenie parlamentarzystów

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany to ta grupa posłów, którzy trzymają pieczę nad przepisami i ustawami dotyczącymi konopi – zarówno nad medycznymi odmianami, jak i Cannabis Sativa, czyli siewnymi, z których powstaje środek używkowy. Na swoich posiedzeniach regularnie podejmują tematy dotyczące obecnych i potencjalnie przyszłych przepisów – tak właśnie było w ten listopadowy poniedziałek, kiedy posłowie postanowili debatować na temat dekryminalizacji marihuany.

Parlamentarzyści Zespołu ds. Legalizacji Marihuany spotkali się na posiedzeniu poprzez wideokonferencję ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne. Jak przyznaje jedna z posłanek Lewicy, Beata Maciejewska – temat marihuany okazał się „łączącym tematem” – szeregi zespołu zasilają parlamentarzyści z różnych partii, jednak niezależnie od tego, na poniedziałkowym posiedzeniu większość była ze sobą zgodna.

Etap podzespołów – trzy grupy konopne

Ostatnie posiedzenie Zespołu ds. Legalizacji Marihuany owocowało kolejnym etapem w kierunku dekryminalizacji konopi siewnej. Parlamentarzyści zostali podzieleni na trzy osobne grupy, z czego każdej z nich przydzielono inne zadania i prace nad projektami. Na czele podzespołów staną Beata Maciejewska (Lewica Razem) oraz wiceprzewodniczące komisji – Urszula Zielińska (KO, Zieloni) i Paulina Matysiak (Lewica Razem). Każda grupa zajmie się kolejno: konopią indyjską, konopią siewną i marihuaną medyczną.

Sprawdź opinie o sklepach CBD:

Najbliższe posiedzenie Parlamentarzystów jest planowane na 9-10 grudnia – wówczas grupy wymienią się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami dotyczącymi dekryminalizacji marihuany i powiązanych z nią kwestii. Wstępny termin złożenia projektu ustawy został wyznaczony przez Maciejewską na koniec kwietnia 2021 roku.

Zamawiaj produkty tylko najwyższej jakości. Polecamy dla Ciebie olejki marki CannabiGold i CannabiGold Terpenes+ Kupuj produkty tylko z legalnych i sprawdzonych miejsc. Dodatkowo wypróbuj kosmetyki CBD od producentów INDIA Cosmetics i Cannabios.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Mateusz
CEO Projektu BitCannabis.pl Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o naszym projekcie napisz do nas. Z chęcią nawiążemy współpracę z producentami produktów CBD.

    You may also like

    More in:Kraj

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *